رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: همزمان با نیمه شعبان پرده برداری از گنبد طلاکاری شده حرم مطهر امامین عسکریین(ع) انجام می‌­شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حسن پلارک در همایش تجلیل از خادمان عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه بازسازی حرم امامین عسکریین(ع) با تاخیر 2 ساله آغاز شد، اظهار کرد: در حال حاضر این پروژه از سرعت بالایی برخوردار است و در نیمه شعبان از گنبد طلاکاری شده حرم مطهر امامین عسکریین(ع) پرده برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات اجرایی طرح توسعه حرم مطهر امامین عسکریین(ع) نیز آغاز شده است، گفت: طرح توسعه بین‌الحرمین در کربلای معلی نیز با تملک ملک‌های موجود در حال انجام است.

حرم امامین جوادین(ع) با سنگ گرانیت بیرجند مزین شده است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی توانمندی‌های زیادی در بازسازی عتبات عالیات از خود به یادگار گذاشته است، گفت: در کاظمین تمامی کارهای آن به همت مردم خیر و نیکوکار خراسان جنوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه مسجد صفویه یک میراث گرانبها در کاظمین است که امروز با سبک ایرانی اسلامی مرمت شده است، افزود: امروز فضای زیارتی حرم مطهر امامین جوادین(ع) به 4 برابر توسعه داده شده است.

پلارک ادامه داد: امروز سنگ‌های گرانیت خراسان جنوبی در کاظمین نصب شده است و حرم امامین جوادین(ع) با سنگ گرانیت بیرجند مزین شده است.

وی با بیان اینکه استان‌هایی که توانایی کار داشته باشند، پروژه‌های شاخص به آنها واگذار می‌شود، افزود: خراسان جنوبی در زمزه استان‌هایی است که چندین پروژه شاخص را برعهده گرفته و در برخی از پروژه‌های مشارکتی نیز همکاری دارد.

وی با تاکید بر اینکه امروز بازسازی عتبات عالیات به جز بخش‌های کوچکی از حرم مطهر امامین عسکریین(ع) به پایان رسیده است، اظهار کرد: امروز مراحل توسعه حرم ائمه(ع) در کشور عراق در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور به صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا(س) در حرم امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: برای سنگفرش این صحن 400 هزار متر سنگ نیاز است که خراسان جنوبی تامین این سنگ‌ها را تقبل کرده است.

وی تاکید کرد: امروز چندین طرح توسعه در عتبات عالیات پس از اتمام کار بازسازی آغاز شده است و توسعه حرم مطهر امام علی(ع) با تصویب حضرت آیت‌الله سیستانی و به پیشنهاد ایران آغاز شده است.

پلارک با اشاره به اینکه 218 هزار متر طرح توسعه حرم حضرت علی(ع) پیش بینی شده است، تصریح کرد: این طرح که از یک سال پیش آغاز شده است از پیشرفت 40 درصدی برخوردار است و برنامه زمان بندی ساخت آن 4 ساله پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد: ساخت صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا(س) برای یک دوره زمانی 300 ساله تعریف شده است و در آن 100 درصد معماری اصیل ایرانی اسلامی استفاده می‌شود.

پلارک ادامه داد: در این صحن 2 هزار و 600 ستون پیش بینی شده است که در صورتی که مشکل امنیتی به وجود نیاید این پروژه در مدت 4 سال به اتمام می‌رسد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با اشاره به اینکه خراسان جنوبی معین بازسازی‌های کاظمین است، گفت: بازسازی‌های کاظمین به پایان رسیده و طرح توسعه حرم امامین جوادین‌(ع) در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی رتبه نخست را در مشارکت بازسازی عتبات عالیات به خود اختصاص داده است.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic