محمّدعلی جهان آرا

 

برادر سید محمّدعلی جهان آرا در سال 1333 چشم به جهان گشود و در سال 1348 یعنی در سن 15 سالگی پا در صحنه مبارزه با رژیم منحوس و وابسته پهلوی نهاد. در ادامه این مبارزات درسال 51 توسط ساواك منحوس رژیم دستگیر و پس از مدتها شكنجه به یكسال زندان محكوم شد. در سال 55 به گروه منصورون پیوسته و فعالیت مخفیانه خود را آغاز كرد.


با آغاز انقلاب خونین اسلامی همگام و همراه با مردم تحت رهبری حضرت امام خمینی به مبارزه با رژیم وابسته آمریكایی پرداخت . شهید جهان آرا پس از پیروزی انقلاب در خرمشهر فعالیت وسیع سیاسی ، نظامی خود را در مبارزه با ضدانقلاب آغاز كرد و در تشكیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خرمشهر سهم بسزائی داشته و از همان آغاز در موضع فرماندهی سپاه جانبازانه بخدمت خویش در پیشبرد انقلاب و حفظ دست آوردهای آن تلاش نمود.
با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران وتهاجم ارتش صدام كافر به خرمشهر ، سپاه پاسداران به فرماندهی شهید جهان آرا استوار و جان بر كف در برابر دشمن تا بن دندان مسلح میخروشید و یكسال تمام حضور در جبهه نبرد خرمشهر از او روحی بزرگ در میدان جهاد ساخته بود. در سال 60 به سمت فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اهواز و سرپرستی سپاه پاسداران منطقه 8 منصوب گردید. شهادت خونبار شهید جهان آرا كه دومین قربانی از سوی خانواده فداكار و صابر او میباشد را گرامی می داریم.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic