به گزارش"شیعه نیوز"به نقل از مهر، بهرام محمدی نیا قبل از ظهر دوشنبه در دیدار با حجت الاسلام سعیدی، تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه‌(س) اظهار داشت: اخیرا شبکه یک سیما در صدد تولید سریالی به منظور معرفی بیشتر حضرت معصومه‌(س) است و پیشنهاد ما این است که در این سریال از هنرمندان باتجربه و مبرز برای تهیه کنندگی و کارگردانی آن استفاده شود.
 
وی ادامه داد: تولید این سریال کار بزرگی است که ممکن است 10 تا 15 میلیارد تومان هزینه داشته باشد و به دنبال آن هستیم تا برای شروع کار بودجه‌ای به تصویب برسد.
 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز قم گفت: به دنبال این هستیم که در سفر سوم هیئت دولت این موضوع را مطرح کنیم تا در کنار مستندهایی که ساخته می‌شود سریال مناسبی برای هجرت حضرت معصومه (س) به قم تهیه شود.
محمدی نیا با اشاره به موقعیت ممتاز آستانه مقدسه حضرت معصومه‌(س) خاطرنشان کرد: امیدورایم با تولید و پخش این سریال، حضرت معصومه‌(س) را که محدثین، متکلمین و فلاسفه زیادی در جوار بارگاه ایشان مدفون هستند بیشتر به جامعه معرفی کنیم.
 

افزایش دوربین‌های مستقر در حرم

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های گسترده‌ای در حرم مطهر حضرت معصومه (س) وجود دارد، از افزایش تعداد دوربین‌ها مستقر در این مکان معنوی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 5 دوربین ثابت در بخش‌های مختلف حرم مطهر حضرت معصومه (س) نصب شده که در آینده‌ای نزدیک تعداد آن‌ها به 8 دوربین افزایش می‌یابد.

محمدی نیا اضافه کرد: البته در برنامه‌های بلندمدت صدا و سیمای مرکز قم، استقرار 20 دوربین ثابت در حرم مطهر دیده شده تا بتوانیم به راحتی کلاس درس خارج علما را ضبط کنیم و در صورت لزوم این کلاس‌ها را به صورت زنده پخش کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز قم پخش زنده برگزاری جلسات قرآنی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در ماه رمضان را اقدامی بسیار مهم و الگوساز توصیف کرد و یادآور شد: از یک جلسه قرائت قرآن کریم در حرم مطهر هزاران جلسه در کشور برگزار شد و این نشان دهنده الگوبودن این برنامه قرآنی است.

وی تعامل صداوسیمای مرکز قم با آستانه مقدسه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم با گسترش این تعامل‌ها بتوانیم برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) را به صورت موثر و در خورشان پخش کنیم..

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic