به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از راصد ، شش تن از شیعیان شهر احساء عربستان حدود یک سال است که بدون محاکمه و تنها به بهانه نصب پلاکاردهای عاشورایی، در زندان های سعودی به سر می برند.این جوانان شیعه که بیشتر آنها دانشجو یا کارمند دولت هستند از عاشورای سال گذشته تا کنون در زندان عمومی شهر احساء محبوسند.
این شش نفر که جوانان 19 تا 26 ساله هستند، همگی از روستای الرمیله عربستان هستند که در سالهای گذشته نیز به بهانه های مختلف، همراه با دیگر شیعیان شهر احساء دستگیر شده بودند. به گفته منابع آگاه، خانواده های این جوانان بارها برای آزادی فرزندانشان به استانداری احساء، امیر ریاض و وزارت کشور عربستان مراجعه کرده و بدون نتیجه بازگشته اند.
مقامات امنیتی عربستان به شیعیان شهرها و روستاهای استان احساء اجازه نمی دهند که درمناسبت های دینی و شیعی خود هیچ گونه عزاداری یا جشن اعیاد مذهبی برگزار کنند.نیروهای پلیس احساء در اعیاد ولادت  ائمه علیهم السلام نیز با حمله به محل های برگزاری جشن، از توزیع شیرینی و شکلات جلوگیری می کرده اند. آنان همچنین در خیابان های روستای الرمیله با حمله به کاروان عزاداران حسینی، پلاکاردهای عاشورایی را پاره کرده و از جا کنده اند.
حمله به عزاداران حسینی شهر احساء که "بدر بن جلوی" استاندار احساء آن را رهبری می کرد، در ادامه بازداشت های پی در پی شیعیان و بستن دهها مسجد، حسینیه و مدرسه دینی آنان بوده است. 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic